گوگل I / O 2018

 

در این مطلب نامیا وبلاگ قصد دارد ۸ رونمایی برتر کنفرانس گوگل I/O 2018 را به شما عزیزان معرفی نماید. کنفرانس سالانه توسعه دهنده گوگل I / O بزرگترین رویداد گوگل ۲۰۱۸ تاکنون است. برخلاف اپل، جاییکه بزرگترین رویداد هر سال رونمایی آیفون اواخر تابستان شرکت است، گوگل اولین و مهمترین شرکت نرم افزاری است. در گوگل I / O در هر سال، گوگل تلاش های شرکت برای جلو بردن مرزهای تکنولوژی مصرف کننده را به ما نشان می دهد.

البته، گوگل به سادگی در دسترس نیست و بسیاری از پروژه های مخفی در پشت درهای بسته کار می کنند. اما این شرکت همیشه در مورد اهداف اصلی خود کاملاً باز است، و گوگل I/O 2018 نمایشگاه تمام زمینه های اصلی تمرکز شرکت بود.

هوش مصنوعی به وضوح در میان ستاره های نمایش در گوگل I/O 2018 بود، و دستیار گوگل نقش محوری بیشتری نسبت به سالهای اخیر در اکوسیستم گوگل بازی خواهد کرد.

ما همچنین اولین نگاه اجمالی به نسخه تازه ای از Android P داشتیم، که از امروز برای توسعه دهندگان (و هر شخص دیگری که می خواهد آن را بر روی گوشی Pixel خود نصب کند) در دسترس است. شرکت این همه و بیشتر را در طول ارائه اصلی ۹۰ دقیقه ای گوگل I/O 2018 تحت پوشش قرار داد، و نامیا وبلاگ مهمترین رونمایی ها را در این پست جمع کرده است :

نوشتن هوشمند در Gmail

این یک ویژگی بسیار جالب در Gmail است که از یادگیری ماشین استفاده می کند نه فقط پیش بینی کلماتی که کاربران مس خواهند تایپ کنند، بلکه کل عبارات. و ما فقط درباره پیش بینی های ساده مانند آدرس ها صحبت نمی کنیم، بلکه کل براساس زمینه و سابقه کاربر پیشنهاد می شوند. این ویژگی در ماه آینده برای کاربران گسترش خواهد یافت.

ویژگی های هوش مصنوعی Google Photos

از دیگر رونمایی های مهم در گوگل I/O 2018 ، ویژگی های جدید Google Photos براساس هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. مثلاً، Google Photos می تواند یک عکس قدیمی سیاه و سفید را ترمیم کند، نه فقط تبدیل آن به عکس رنگی، بلکه آن را به رنگ واقع گرایانه تبدیل می کند.

صداهای دستیار گوگل

صدای دستیار گوگل اصلی، هالی نامگذاری شد، و براساس ضبط های واقعی بود. دستیار گوگل ۶ صدای جدید را دریافت خواهد کرد، از جمله ستاره موسیقی John Legend! گوگل از WaveNet برای ایجاد صداهای واقعی تر استفاده می کند و امیدوار است در نهایت تمام لهجه ها و زبان های سراسر دنیا را کامل کند. دستیار گوگل ۳۰ زبان مختلف را تا پایان ۲۰۱۸ پشتیبانی خواهد کرد.

مکالمه طبیعی

گوگل با تمرکز بر مکالمه طبیعی Google Assistant را بسیار ارتقاء داده است. مثلاً، مکالمات می تواند پس از دستور بیدارباش اولیه ادامه یابند (“Hey Google”). ویژگی جدید مکالمه مستمر نام دارد و در هفته های آینده در دسترس خواهد بود.

عملیات چندگانه پشتیبانی هم برای دستیار گوگل در راه است، گوگل دستیار را قادر می سازد تا همزمان دستورات متعددی را اداره کند.

یکی دیگر از ویژگی های جدید به نام “Pretty Please” کمک می کند تا جوانان خوش معاشرتی را با عبارت ” لطفاً ” یاد بگیرند. این ویژگی در اواخر امسال گسترش پیدا خواهد کرد.

بوم تصویری جدید برای دستیار گوگل

اولین نمایشگرهای هوشمند در ماه ژوئیه منتشر خواهد شد که توسط Google Assistant طراحی شده است. به منظور تأمین تجربیات ارائه شده توسط Smart Displays، گوگل مجبور شد تا یک رابط بصری جدید برای دستیار ایجاد کند.

همچنین توجه داشته باشید، رابط کاربری بصری دستیار گوگل نیز در سال ۲۰۱۸ به تعمیرات اساسی در دستگاه های تلفن همراه می پردازد.

رابط کاربری جدید این تابستان برای اندروید و در اواخر سال جاری برای iOS ارائه می شود.

Google Duplex

با استفاده از متن به گفتار، یادگیری عمیق، هوش مصنوعی، و غیره، دستیار گوگل می تواند یک دستیار واقعی باشد. در نسخه ی نمایشی در گوگل I/O 2018 ، دستیار Google یک تماس واقعی با یک سالن مو برقرار کرد و یک مکالمه رفت .و برگشتی با یک کارمند داشت، در نهایت یک وقت آرایشگاه در مدت زمان درخواست شده توسط کاربر رزرو کرد.

این ویژگی بزودی عرضه نخواهد شد، اما این چیزی است که گوگل به سختی روی آن کار می کند تا برای کسب و کارها و مصرف کنندگان توسعه دهد. یک نسخه اولیه سرویس که کسب و کارها را فرا می خواند در هفته های آینده عرضه می شود، و داده های جمع آوری شده به Google امکان می دهد ساعت های باز و بسته شدن را تحت پروفایل آنلاین شرکت به روز رسانی نماید.

اخبار گوگل

اخبار گوگل در حال انجام تعمیرات اساسی است که روی برجسته کردن روزنامه نگاری با کیفیت تمرکز دارد. این اصلاحات به کاربران امکان می دهد که اخبار را با نشان دادن خلاصه ۵ خبر مهم در بالا دنبال کنند. اخبار محلی نیز برجسته خواهد شد، و نرم افزار موبایل Google News به طور مداوم در حال تکامل است و با استفاده از برنامه توسط کاربران، ترجیحات آنها را یاد می گیرد.

ویدیوها از یوتیوب و دیگر نقاط بطور برجسته تر به نمایش گذاشته خواهند شد، و یک ویژگی جدید به نام Newscast ها مانند استوری های اینستاگرام هستند، اما برای اخبار.

اخبار به روز گوگل نیز با نمایش انواع منابع و فرمت ها، اقداماتی را برای کمک به کاربران در درک دامنه کامل یک استوری انجام خواهد داد. ویژگی جدید، که “Full Coverage” نامیده می شود، همچنین با ارائه استوری های مرتبط، زمینه، زمان بندی وقایع مربوطه کلیدی کمک خواهد کرد.

سرانجام، یک بخش جدید دکه روزنامه فروشی، به کاربران امکان می دهد نشریات خاصی را دنبال کنند و آنها حتی می توانند با خرید اشتراک، اخبار را درون نرم افزار صحه گذاری کنند. اپلیکیشن Google News جدید در حال حاضر در وب، iOS و اندروید شروع به کار می کند و تا انتهای هفته آینده به طور کامل عرضه خواهد شد.

اندروید P

گوگل قبلاً نسخه مقدماتی اندروید P را برای توسعه دهندگان عرضه کرده است، اما روز سه شنبه شرکت چندین ویژگی جدید Android P را مورد بررسی قرار داد که به سه دسته اصلی ” هوش، سادگی و سلامت دیجیتال ” تقسیم می شوند.

  • 409 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی