سیاه شدن موز

 

برای جلوگیری از سیاه شدن موز ، اولین و شاید تنها قاعده ای که باید بدانید این است که از نگهداری موز در یخچال اجتناب کنید، مخصوصاً قبل از اینکه رسیده باشند. موزها میوه های گرمسیری هستند و به طور کلی میوه های گرمسیری ذخیره سازی خوبی ندارند. به همین دلیل بهترین روش برای نگهداری، ذخیره موز در دمای اتاق است، نه در یخچال، به خصوص زمانی که آنها سبز و هنوز نرسیده هستند.

قرار دادن یک موز نابالغ در یخچال، توانایی میوه را برای رسیدن به گل می کشد. به گفته کارشناسان موز چیکیتا، “موزها ممکن است قادر نباشند پروسه رسیدن را از سر بگیرند حتی اگر آنها به دمای اتاق بازگردانده شوند.”

شما می خواهید به موز خود فرصتی برای رسیدن بدهید، در غیر این صورت، شما می توانید یک میوه سبز و نشاسته ای که خوشمزه هم نیست بخورید. با توجه به اینکخه یک موز رسیده، شیرین تر، نرم تر، معطر تر و همچنین قهوه ای تر است. این تغییر رنگ علامت آن نیست که میوه شما خراب است. این قسمت طبیعی فرایند رسیدن است، و تغییر رنگ بیشتر یعنی میوه مرطوب تر و شیرین تر. اگر اصرار دارذید موز را خنک کنید، زمان انجام این کار وقتی است که لکه هایی روی آن پدیدار شده (و سیاه شدن موز آغاز می گردد) و نشان می دهد نشاسته به شکر تبدیل شده است. همانطور که هارولد مک گای، در غذا و پخت و پز : علم و افسانه آشپزخانه، توضیح می دهد : “هنگامی که یک میوه رسیده است، می توان آن را با تغییر رنگ نسبتا کمی از گوشت در یخچال نگه داشت، هر چند پوست آن باز هم سیاه می شود!”

 

سیاه شدن موز

 

سیاه شدن موز به معنی غیرقابل استفاده شدن آن ها نیست هر چند ممکن است کمی ناخوشایند بنظر برسند. کریستینا توسی از Milk Bar حتی سوگند یاد می کند از این موزهای قهوه ای در تهیه کیک موز استفاده می شود. او برای Lucky Peach نوشت : “خوش عطر و طعم ترین موزها آن هایی هستند که به نقطه کاملاً سیاه و خمیر مانند رسیده باشند. در این مرحله از موز نترسید، شاید کمی بدبو باشند اما آن ها موهای ایده آل برای تهیه پای هستند.”

بهترین راه برای تازه نگه داشتن موز تا حد امکان، این است که آن ها را وقتی خریداری کنید که هنوز کمی سبز هستند. و اجازه دهید آنها را در دمای اتاق بمانند تا زمانی که رسیده باشند. آنها را در کیسه یا فضای بسته قرار ندهید؛ که فقط فرآیند رسیدن را تسریع خواهد کرد. اگر به قرار دادن آنها در یخچال اصرار دارید، این کار را زمانی انجام دهید که میوه کمی قهوه ای و رسیده باشد، اما حتی پس از آن، فقط چند روز فرصت دارید که قبل از خمیری شدن، آنها را مصرف کنید و بدانید که پوست میوه حتماً سیاه خواهد شد.

فقط به یاد داشته باشید که هیچ مشکلی با خوردن یا استفاده از موز سیاه شده وجود ندارد و شاید فقط دفعه بعد شما نباید موز را در یخچال قرار دهید.

  • 701 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی