اقتصاد در سال 2018

 

اقتصاد در سال ۲۰۱۸ ایالات متحده ممکن است بعضی از بارهایی را که از زمان رکود بزرگ پایان یافته در سال ۲۰۰۹ کند کرده اند، تخلیه کند. در حال حاضر، اقتصاددانان می گویند، بهبود و بازیابی در حال آغاز توسعه به صنایع بیشتر است و بیشتر آمریکایی ها را در طول ۸ سال و نیم گذشته در حاشیه رها کرده است. تحلیلگران می گویند، این روندها احتمالاً نیرویی را در سال جاری به دست خواهند آورد، در حالی که دستمزدهای شاداب شتاب می گیرند.

اقتصاددانان می گویند، طرح کاهش مالیات جمهوریخواهان، که اخیراً توسط رئیس جمهور ترامپ به تصویب رسید، می تواند موجب تقویت کمتری شود. مارک ویتنر، اقتصاددان ارشد Wells Fargo می گوید : “من فکر می کنم رشد اقتصادی در حال سرعت گرفتن است، به نظر می رسد که ما در نهایت بحران مالی را پشت سر خواهیم گذاشت.”

با توجه به برآورد میانگین ۵۲ اقتصاددان که در اوایل ماه دسامبر توسط شاخص های اقتصادی Wolters Kluwer Blue Chip مورد بررسی قرار گرفتند، پیش بینی نشده است که اقتصاد رشد ۳ درصدی را که Trump وعده داده، حداقل در کوتاه مدت ثبت کند. اما پیش بینی می شود اقتصاد در سال ۲۰۱۸  رشد ۲.۶ درصدی داشته باشد بطوریکه هزینه های مصرف کنندگان را نگه می دارد و سرمایه گذاری تجاری بیشتر می شود. سرعت ۲.۳٪ و میانگین متوسط ۲.۱٪ در طول بازیابی، به طور قابل ملاحظه ای در سال ۲۰۱۷ پیش بینی شده بود، و دومین نمایش سالانه آن در این دوره پس از رشد ۲.۹٪ در سال ۲۰۱۵ است.

(بر اساس به روز رسانی های ویتنر و سایر اقتصاددانان، این نظرسنجی قبل از تصویب قانون مالیات توسط کنگره انجام شد، و بنابراین پیش بینی متوسط می تواند کمی بالاتر از حد تجدید نظر باشد.)

ویتنر می گوید، این رقم رشد، کل داستان نیست. بهبود تولید کشور تا حد زیادی توسط با افزایش تولید نفت، پیشرفت تکنولوژی و تقاضای مصرف کنندگان برای وسایل نقلیه کنترل شده است.

به تازگی، او می گوید، سایر بخش ها شروع به رشد کرد بطوری که هم ایالات متحده و اقتصاد جهانی قدرت را به دست آوردند، از جمله تجهیزات ساخت و ساز، ماشین آلات کارخانه و لوازم جانبی کشاورزی.

او می گوید، این کار به مشاغل یا ساعتهای بیشتری برای کارگران کارخانه های بیکار در غرب و جنوب کمک خواهد کرد. براساس نظرسنجی Wolters Kluwer، انتظار می رود تولید صنعتی در سال ۲۰۱۸ ۲.۵٪ افزایش یابد، بیشتر از رشد ۱.۸ درصدی در سال ۲۰۱۷. یک تکان در مسکن شروع می شود و فروش بیشتر به ترکیب اضافه خواهد شد.

دایان سوونک، رئیس DS Economics می گوید: و نرخ بیکاری ۴.۱٪ است که پیش بینی می شود پایین آمدن آن، یافتن کارگران را برای کارفرمایان حتی سخت تر خواهد کرد؛ بطوری که آنها را مجبور می کند آمریکایی هایی کخه به دلیل کمبود مهارت و یا اعتیاد به مواد مخدر به حاشیه رانده شده اند، به طور جدی در نظر بگیرند. این گروه شامل مردانی شود که زمانی که تولید و ساخت و ساز در هر رشته در حدود ۲ میلیون شغل را از دست داد، ضربه سختی خوردند. سوونک می گوید، برخی شرکت ها از تست اعتیاد برای متقاضیان شغل خودداری می کنند و برای کاهش گردش کارکنان برنامه های درمان را برای کارگران معتاد ارائه می دهند. سایر شرکتها به کارگران کم مهارت روی می آورند و آنها را آموزش می دهند تا شکاف ها را پر کنند.

کارشناسان می گویند، به طور کلی، تلاش های کارفرمایان برای یافتن کارگران ادامه خواهد یافت تا استخدام کامل شود. هر دو ویتنر و سوونک انتظار دارند در جریان اقتصاد در سال ۲۰۱۸ ، میانگین رشد شغل ماهانه به حدود ۱۶۰،۰۰۰ نفر نسبت به ۱۷۴،۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۷ برسد. با این حال، این میزان بیش از ۱۰۰،۰۰۰ نفر مورد نیاز برای ادامه کاهش نرخ بیکاری است.

دو اقتصاددان می گویند، در اقتصاد در سال ۲۰۱۸ ، بازار کار سختگیرانه احتمالاً کسب و کار ها را وادار به افزایش چشمگیر دستمزدها برای جذب و نگهداری کارگران خواهد کرد. رشد متوسط دستمزد سالانه حدود ۲.۵ درصد باید تا پایان سال ۳ درصد افزایش یابد.

برای ادامه بهبود در هزینه های مصرف کننده، جبران خسارت نیاز است. در سال ۲۰۱۷، کارگران در معرض ابتلا به کمبودها برای ایجاد توان خرید از پس اندازها استفاده کردند. ویتنر انتظار دارد که کاهش مالیات برای جبران خسارت در خرید خودرو، جرقه خریدهای بیشتر را روشن کند. و سوونک می گوید، رکورد بالای یازار سهام باید برای پولدار شدن آمریکایی ها و بیشتر خرج کردن آنها ادامه یابد.

۵۲ اقتصاددان مورد بررسی توسط Wolters Kluwer انتظار دارند در اقتصاد در سال ۲۰۱۸ در میان شغل سالم و رشد درآمد، هزینه های مصرف کننده ۲.۵٪ افزایش یابد. هزینه های مصرف کننده حدود ۷۰ درصد از اقتصاد را تشکیل می دهد.

اقتصاددانان پیش بینی می کنند سرمایه گذاری در بخش تجاری رشد ۴.۷٪، و بالاتر از ۲۰۱۷ داشته باشد، هرچند ویتنر و سوونک می گویند که می تواند به سادگی ۶٪ باشد. هزینه های سرمايه در سال ۲۰۱۷ به علت نااميدي شرکت ها پیرامون کمبود متقاضیان واجد شرایط کار و خریداری تجهیزات صرفه جویی در نیروی کار، شروع به رشد كردند. چنین خریدی می تواند افزایش قابل ملاحظه ای در بهره وری، یا خروجی کارگر را تقویت کند و اجازه می دهد که اقتصاد حتی سریعتر رشد کند.

ویتنر می گوید، تحریک بیشتر برای سرمايه گذاري تجاري مي تواند از کاهش مالیات شرکت های تازه متولد شده، بیاید.

او انتظار دارد قانون افزایش رشد در اقتصاد در سال ۲۰۱۸ به سه دهم درصد تصویب شود. با این حال Swonk یک افزایش جزئی فقط یک دهم درصدی را پیش بینی می کند. برخی از شرکت های پیشرو گفته اند آنها قصد دارند از پس انداز مالیات خود برای خرید سهام و یا افزایش سود سهام به جای سرمایه گذاری استفاده کنند.

در همین حال، طبق نظر اقتصاددانان اقتصاد با رشد سریع به رشد متوسط در تورم منجر خواهد شد. ویتنر و سوونک هنوز انتظار دارند شاخص ترجیحی نرخ تورم فدرال تا پایان سال ۲۰۱۸ به کمتر از ۲٪ سالانه برسد. و بنابراین آنها انتظار دارند فدرال به تدریج به طرح سه افزایش نرخ بهره متوسط ادامه می دهد.

لوئیس الکساندر، اقتصاددان ارشد آمریکایی نومورا می گوید، دولت فدرال وارد عمل خواهد شد. افزایش هزینه های دفاعی و کمک به قربانیان طوفان ها و آتشفشان های ۲۰۱۷، در میان چیز های دیگر، باید نیمی از درصد رشد را در سال ۲۰۱۸ افزایش دهد.

کاهش مالیات و هزینه های اضافی احتمالاً تورم را کم می کند و در نهایت بالا رفتن نرخ بهره پیش بینی می کند، و در چند سال آینده رشد اقتصادی را افزایش می دهد.

مانند مقامات دولت ترامپ، ویتنر معتقد است که اصلاح مالیات می تواند رشد کافی و درآمد دولت برای تأمین هزینه های خود را ایجاد نماید.

  • 519 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی