مراقبت از پوست

 

اگر در میان لوسیون ها، معجون ها و محصولات مراقبت از پوست مختلف و بی حد و مرز سرگردان هستید – و با توجه به افزایش سن، چروک های اضافه شده به پوست بهترین انتخاب های شما را تغییر می دهند – به جای درستی آمده اید. با مشورت متخصصان پوست برجسته، یک رژیم هسته ای برای هر دهه از عمر ایجاد کرده ایم، پس شما می توانید از کمال زیبایی (و یک رویکرد ساده) در تمام طول زندگی خود لذت ببرید.

مراقبت از پوست در دهه ۲۰ تا ۳۰ سالگی …

جنیفر لیندر، MD، استادیار دانشکده پوست در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو می گوید : اکنون وقت آن رسیده است تا عادت های خوب را برای مراقبت از پوست و درخشش جوانی خود گسترش دهید. چه چیزی پوست درخشان شما را در دهه های آینده تضمین می کند؟ درست حدس زدید : کرم ضد آفتاب.

ممکن است شما برای اولین بار متوجه خشکی پوست خود شوید، بنابراین یک مرطوب کننده ضروری است. اگر یکی از افرادی هستید که از آکنه رنج می برند، ممکن است این را ببینید که آکنه ها از پیشانی و ضایعات نیمه میانی صورت به زیر آرواره منتقل شده اند، که به معنی ارتباط با هورمون است. روش های درمانی که قبلاً استفاده کده اید و با شکست مواجه شده اند، ممکن است بیش از حد تهاجمی بوده باشند؛ زمان آن رسیده که روش خود را به یک روال کمتر خشکاندن تغییر دهید.

مبانی چهره شما

پاک کننده

لیندر می گوید : بهتر است چهره خود را دو بار در روز بشویید، اما اگر فقط یکبار می توانید آن را مدیریت کنید، شب ها انجام دهید. هرگز با آرایش نخوابید. آیا پس از تمیز کردن پوست احساس سوزش می کنید؟ پس روغن های طبیعی ضروری را مدنظر قرار دهید، در غیر اینصورت احساس خشکی، سوزش و خارش بیشتر خواهد شد. از شستشو دهنده های غیرصابونی استفاده کنید. برای پوست های چرب، یک محلول شستشو با اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید انتخاب خوبی است. برای پوست های خشک یا ترکیبی، یک پاک کننده کرمی را امتحان کنید.

مرطوب کننده

به دنبال یک محافظ طیف گسترده (UVA / UVB) و SPF 30 باشید. لیندر  یک مرطوب کننده با دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی را توصیه می کند. برای اطمینان از این که به یاد داشته باشید که از آن استفاده کنید، بطری را در نزدیکی خمیر دندان خود نگه دارید؛ آن را در سرتاسر چهره، گردن، قفسه سینه، و – هر زمان که بدون حفاظ هستند – و بالای گوش های خود استفاده کنید.

درمان های شبانه

پپتیدها (رشته های آمینواسیدها) ممکن است نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد خطوط و چین و چروک ها داشته باشند. بنابراین یک سرم پپتید را با عناصر آبرسانی مانند اسید هیالورونیک امتحان کنید.اگر آکنه دارید یا علائم آسیب آفتاب مانند لکه های خورشیدی (هیپرپیگمانتاسیون) را مشاهده می کنید، از یک لوسیون رتینوئید یا کرم یا یک محصول حاوی رتینول، استفاده کنید.

 

مراقبت از پوست

 

مراقبت از پوست در دهه ۳۰ تا ۴۰ سالگی …

الن مارمور، MD، استاد عضو کلینیک پوست در مرکز پزشکی Mount Sinai در شهر نیویورک می گوید : اگر همواره از کرم های ضد آفتاب استفاده کرده باشید، به احتمال زیاد از ۲۰ سالگی تغییرات رادیکالی در پوست خود ندیده اید. اما این دهه ای است که در آن به دلیل عملکرد سلولی کندتر ممکن است چهره شما کدر به نظر برسد. بنابراین لایه برداری منظم باید اولویت شما باشد. افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند، افزایش خطوط ریز و آسیب مانند لکه های تیره و از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست را خواهند دید – اما برای دریافت برنامه محافظت در برابر آفتاب هرگز دیر نیست. دوریس جی. روز، MD، استاد دانشکده پوست در مرکز پزشکی NYU Langone می گوید : همچنین در این دهه ممکن است متوجه دایره های تیره رنگ و افتادگی پلک پایین شوید.

مبانی چهره شما

پاک کننده

مارمور می گوید : اگر می خواهید به محافظت و مراقبت از پوست در برابر موانع طبیعی پوست خود ادامه دهید، صبح و شب از یک شستشو دهنده ملایم پوست استفاده کنید. برای درخشان شدن پوست های کدر، یک پاک کننده با اسیدهای هیدروکسی را امتحان کنید، که بازسازی سلول را افزایش می دهد. شما همچنین می توانید یک اسکراب ملایم یا یک برس پاک کننده را چند بار در هفته استفاده کنید.

مرطوب کننده و سرم

برای افزایش فوق العاده محافظت در برابر آسیب های محیطی مانند آلودگی و اشعه UVA / UVB، به طور مداوم از آبرسان طیف گسترده SPF 30 استفاده کنید؛ یک لایه سرم ویتامین C در زیر بمالید (لیندر می گوید : این امر می تواند با هیپرپيگمانتاسيون کمک کند.) به دنبال یک مرطوب کننده حاوی حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصد اسید اسکوربیک L، موثر ترین شکل ویتامین باشید. مارمور می گوید : روغن صورت یک راه خوب برای مرطوب نگه داشتن و درخش بیشتر است. این محصول با برخی ویژگی های بازتابنده نور و آبرسانی پوست، پوست را محکم کرده و خطوط ظریف را به طور موقت کاهش می دهد. فراموش نکنید کرم ضد آفتاب را اضافه کنید.

درمان های شبانه

دی می گوید : تمرکز شما باید بر روی احیای پوست نازک اطراف چشم باشد. کرم زیر چشم با نیاسین آمید (ضد قرمزی)، کافئین (ضد التهابی)، یا رتینول (ساخت کلاژن) را انتخاب کنید. برای بقیه صورت، یک رتینوئید تجویزی یا یک کرم شبانه رتینول بهترین گزینه برای جلوگیری از چروک ها است.

 

مراقبت از پوست

 

مراقبت از پوست در دهه ۴۰ تا ۵۰ سالگی …

بروک جکسون، MD،
استاد دانشکده پوست در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل می گوید : در این دهه، زنان تیره پوست معمولاً تازه شروع به مشاهده خطوط ظریف، چین و چروک و دیگر مسائل مرتبط با سن مانند از دست دادن حجم می کنند. در زنانی با پوست نسبتاً روشن و بور، آسیب خورشید همچنان به عنوان پراکندگی و هیپرپيگمانتاسیون  ادامه می یابد. بسیاری از افراد ۴۰ ساله با مشکلات مربوط به هورمون مواجه هستند، مانند آکنه و خشکی قبل از یائسگی.

مبانی چهره شما

پاک کننده

برای مراقبت از پوست صبح و شب بخشی از پاک کننده شیری یا کرمی استفاده کنید. اگر پوست ملایم است، هر پاک کننده ای خوب است. گرچه اگر گرفتار جوش های گاه به گاه هستید، شستشوی صورت با سالیسیلیک اسید را امتحان کنید.

مرطوب کننده و سرم

جکسون می گوید : برای احیا و مراقبت از پوست ، به دنبال یک سرم غنی از آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C یا E یا عوامل رشد اپیدرمی برای کمک به تحریک تولید کلاژن باشید. (اگر منحصراً در مورد ناحیه چشم خود نگران هستید، کرم چشم خود را با سرم تخصصی حاوی همان مواد تشکیل دهنده به طور فوق العاده ای ارتقاء دهید.) روی آن، یک لایه مرطوب کننده طیف گسترده (UVA / UVB) و SPF 30 بمالید.

درمان های شبانه

جکسون می گوید : بررسی بیشتر زمان خواب ارزش بالایی دارد. استفاده منظم از رتینوئیدها مانند ایجاد یک سپرده است : رتینوئیدها ذخایر کلاژن و الاستین را افزایش می دهند و از تضعیف پوست در آینده جلوگیری می کنند. آنها نه تنها ضد پیری هستند، بلکه آکنه را کاهش می دهند.

 

مراقبت از پوست

 

مراقبت از پوست در دهه ۵۰ تا ۶۰ سالگی …

شریل کارچر، MD
استادیار بالینی دانشکده پوست در مرکز پزشکی NYU Langone می گوید : این در هر سن و سال درست است، اما اکنون مهمتر است : زیبا بودن ناشی از احساس خوشحالی و مراقبت خوب از خودتان است. بنابراین اگر شما اهداف اصلی خود را نساخته اید، امروز آن را انجام دهید. دریک آنتل، MD، استادیار بالینی جراحی در دانشگاه کلمبیا می گوید : در دهه ۵۰ سالگی، شما واقعاً از مزایای انتخاب شیوه زندگی عاقلانه، قدردانی می کنید، که در تأثیرگذاری در روند پیر شدن، مهمتر از ژنتیک است. در مطالعات او درباره دوقلوها، او متوجه شد که مصرف سیگار، اجتناب از قرار گرفتن در معرض بیش از حد آفتاب، و مدیریت استرس می تواند تأثیر مهمی داشته باشد. شما ممکن است متوجه پوست نازک و افتاده شوید. از دست دادن استخوان در اطراف فک می تواند منجر به غبغب شود؛ از دست دادن چربی می تواند فرورفتگی ایجاد کند. خطوط و چین و چروک عمیق تر می شود و هیپرپیگمانتاسیون افزایش می یابد. همچنین ممکن است متوجه شوید که پوست شما خشک و پوسته پوسته شده است.

مبانی چهره شما

پاک کننده

کارچر می گوید : می خواهید به محافظت و مراقبت از پوست در برابر موانع طبیعی پوست خود ادامه دهید. به دلیل خشکی، پوست حساس تر و آسیب پذیرتر می شود. بنابراین روزانه صورتن خود را را با یک پاک کننده مرطوب کننده کرمی برای پوست های حساس بشویید.

مرطوب کننده و سرم

با یک سرم حاوی آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C یا E، رزوراترول یا چای سبز شروع کنید. روی آن را یک لایه مرطوب کننده  و یک کرم ضد آفتاب طیف گسترده با SPF حداقل ۳۰ بمالید. قرمزی با توجه به روزاسه را می توان با Mirvaso به حداقل رساند، یک ژل جدید که تورم عروق خونی را کاهش می دهد. هیپرپیگمانتاسیون را می توان با کرم حاوی ۲ درصد هیدروکینون، فیتوفنول یا اسید کجیک کاهش داد.

درمان های شبانه

این ساده است : مرطوب کردن و احیا. شما نیاز به یک کرم شبانه غنی با پپتیدها، یک رتینوئید آبرسان یا کرم یا لوسیون رتینول دارید. اگر رتینوئید باعث خشکی شد، آن را با مرطوب کننده یا یک کرم شب ترکیب کنید، یا فقط سه بار در هفته استفاده کنید. شما می توانید کرم رتینوئید را روی پلک های زیرین خود نیز استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از کرم شب در گردن، قفسه سینه و پشت دست خود استفاده کنید.

  • 597 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی