سفید کردن دندان

 

اجازه دهید شما را در دنیای پیچیده و غالباً گمراه کننده سفید کردن دندان ها و سلامت دندان آموزش دهیم.

۱- دندان های شما شبیه اسفنج هستند … آنها جذب می کنند.

دندان های شما مانند پوست شما و یا یک اسفنج، منافذ دارند. هر چیزی که شما در دهان خود قرار داده اید که دارای رنگ است در این منافذ جذب می شود. شراب، قهوه، انواع توت های تیره و سیگار کشیدن در لکه دار کردن دندان بسیار فعال هستند. با گذشت زمان، رنگ طبیعی دندان های شما به دلیل این لکه ها تیره تر می شود. این لکه ها هرگز از بین نخواهند رفت، مگر آنکه آنها را به طور فعال حذف کنید. ژل سفید کننده دندان با فرمول مناسب با جذب به دندان های شما و حمله آرام به لکه ها از طریق منافذ مؤثر است.

 

سفید کردن دندان

 

۲- سفید کردن دندان به دندان های شما آسیب نمی رساند.

درست مثل مسواک زدن تهاجمی دندان هایتان، استفاده نامناسب از هر روشی می تواند مخرب باشد. با این حال، اگر طبق دستورالعمل استفاده شود، سفید کردن دندان ها بصورت حرفه ای فوق العاده بی خطر است. فرآیند سفید کردن از مواد تشکیل دهنده فعال برای منافذ موقتاً باز در دندان های شما و برداشتن لکه ها استفاده می کند. پس از هر جلسه سفید کردن دندان ، دندان های شما به طور طبیعی دوباره مواد معدنی را بازسازی کرده و آبرسانی می شوند.

 

سفید کردن دندان

 

۳. کلید سفید کردن دندان دستگاه تحویل است.

اکثر محصولات سفید کننده دندان ها در بازار از مواد تشکیل دهنده مشابه برای سفید شدن استفاده می کنند. تفاوت در دستگاهی است که برای نگه داشتن عامل سفید کننده روی دندان استفاده می شود. یک دستگاه متناسب تضمین می کند که هر زاویه از هر دندان (صرف نظر از اینکه دندان های شما مرتب هستند یا نه) پوشش را دریافت می کند. برخلاف ظروف جوشی، نوارهای سفید کننده، و چراغهای UV، ظرف های سفید کننده مناسب احتمال ناهماهنگی ها را از بین می برند و به شما اجازه می دهند لبخند زیبای خود را حفظ کنید.

 

سفید کردن دندان

 

۴- قیمت سینی های سفید کننده در ایالات متحده بیش از ۵۰۰ دالار است.

شما این هزینه سنگین را پرداخت می کنید زیرا آنها پزشک هستند و وقت صندلی آنها ارزشمند است و هزینه های بالاسری بسیاری دارند.

 

سفید کردن دندان

 

۵- حساسیت پس از سفید کردن دندان ها طبیعی است.

بیش از ۶۰٪ از آمریکایی ها به طور طبیعی دندان های حساس دارند. این اغلب به علت ژنتیک، مینای دندان نازک و یا دندان های آسیب دیده است. حساس شدن در طول فرآیند سفید کردن دندان کاملاً طبیعی است. دندان ها به طور موقت خشک می شوند که توانایی آنها را برای عایق بندی عصب ها در برابر تغییرات دمایی کاهش می دهد. حساسیت ۱۲-۳۶ ساعت پس از سفید شدن ناپدید می شود. دندانپزشکان درمان فلوراید پس از سفید کردن را برای تغذیه دندان و ترویج آبرسانی توصیه می کنند.

 

سفید کردن دندان

 

۶- سفید کردن دندان با لیزر یا نور فرابنفش UV موقت و زودگذر است.

نور فرابنفش فرکانسی از نور است که باعث سرعت بخشیدن به ژل سفید کننده برای عملکرد سریعتر می شود. این روش مورد تأیید سازمان جهانی غذا و دارو است و  تنها تحت نظارت دندانپزشک ارائه می شود. اگرچه دندان ها خیلی سریع سفید می شوند، اما این روش برای افرادی که دندان حساس دارند مناسب نیست. علاوه بر این، نتایج موقت هستند و باید محافظت شون (اغلب با سینی سفارشی سفید کننده یا تکرار مراجعه به دندانپزشکی). این فرآیند فوق العاده گران و وقت گیر است. چراغ های LED آبی فروخته شده توسط “شرکت های سفید کننده دندان شبانه” هیچ کاری انجام نمی دهند. نور به سادگی یک رنگ آبی است اما فرکانس نور بسیار بالا (UV) را ایجاد نمی کند.

 

سفید کردن دندان

 

۷- لکه های روی دندان نمی توانند یک شبه حذف شوند.

هیچ محصولی در بازار می تواند در عرض چند دقیقه و یا یک روز کار سفید کردن دندان ها را انجام دهد. از نظر شیمیایی، هیچ عامل سفید کننده ای نمی تواند به صورت ایمن، به اندازه کافی عمیق در آن سرعت به دندان ها نفوذ کند. اگر این امکان پذیر بود، هزینه های هنگفت به دندانپزشکان پرداخت نمی شد. حقیقت این است که فرایند سفید کردن می تواند تا ۴ روز و چند ماه طول بکشد. مشتریان با لکه های شدید باید صبور باشند و بدانند که هر جلسه سفید کردن سالها لکه را حذف می کند. هنگامی که این لکه ها از بین می روند، مراقب از آنها فوق العاده آسان است.

 

سفید کردن دندان

 

۸- کلاه ها و روکش های سفید را نمی توان سفید کرد.

هنگامی که پوشش های مصنوعی نصب می شوند، آنها برای مطابقت با رنگ دندان های اطراف خود ایجاد می شوند. این ماده یک رنگ تیره تر (یا روشن تر) ایجاد می کند و هرگز تغییر نمی کند (نه لکه می گیرند و نه سفید می شوند). سفید کردن دندان به عملکرد دندانی آسیب نمی زند.

 

سفید کردن دندان

 

۹- بهترین زمان برای سفید کردن دندان ها درست قبل از خوابیدن است.

بلافاصله بعد از سفید کردن (صرفنظر از محصولی که استفاده می کنید)، دندان های شما مستعد لکه پذیری و تغییر رنگ هستند. زیرا منافذ در دندان هایتان کمی بازتر هستند. متخصصان سفید کردن دندان را قبل از خواب توصیه می کنند زیرا شانس لکه دار شدن را کاهش می دهد و فرصت می دهد دندان ها آبرسانی شده و مواد معدنی را بازسازی کنند. برای سرعت بخشیدن به روند بازسازی مواد معدنی، فلوراید گزینه مناسبی است.

 

سفید کردن دندان

 

۱۰- دندان ها همه نمی توانند کاملاً سفید شوند.

ظرفنظر از لکه ها، رنگ طبیعی (و آرایش ژنتیکی) دندانهای فرد در هنگام تولد تعیین می شود. تنها چیزی که یک محصول سفید کننده می تواند انجام دهد این است که همه لکه هایی که در طول زمان جمع شده اند را حذف کند. متأسفانه، اکثر دندانپزشکان به شما این را نخواهند گفت و  هیچ نوع بازپرداختی در صورت عدم کارآیی به شما ارائه نخواهند داد.

  • 820 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی