عاشقانه

 

۱- مراسم چای صبح

ساکن ماساچوست و طراح معماری لیلی پیپر ورس، از اینکه چگونه همسرش هر صبح عاشقانه برای او چای آماده می کند قدردانی می کند. او یک فرد سلامت و آگاه است که از یوگا و طب سوزنی لذت می برد، پس این یک حرکت معنی دار است. لیلی می گوید : “همسرم چایی درست می کند که شامل عسل محلی، یک لیمو و آب گرم در یک بطری بدون BPA است که خودش برایم خریده است.” لیزا بهار، MA، یک روان درمانگر دارای مجوز در نیوپورت بیچ، کالیفرنیا، توضیح می دهد که حرکات کوچک با ملاحظه “شاخص های اطمینان بخشی هستند که تعهد و عشق و بیشتر از همه، احترام را مرتبط می سازند.” بهار می افزاید، کلیشه “اهمیت چیزهای کوچک” درست است. مثلاً قرار دادن جوراب های کثیف در سبد بجای رها کردن آن ها روی زمین یا گاز دادن به خودروی لیزا و هر چیزی که در میان است.

 

عاشقانه

 

۲- قرار دادن خمیر دندان بر روی مسواک

بهداشت دهان و دندان ممکن است اولین چیزی که در بخش عاشقانه به ذهن می آید، نباشد. اما برای میستی لیستر، یک مدیر اجرایی روابط عمومی در کارولینای جنوبی، همین موضوع است. میستی درباره شریک زندگی خود می گوید : “یکی از چیزهایی که واقعاً قلب من را پر از شادی می کند این است که همسرم هر روز صبح، گاهی اوقات در ناهار، و هر شب قبل از خواب بدون اینکه کلمه ای حرف بزند، مسواک من را اماده می کند. او فقط خمیر دندان را روی مسواک من قرار می دهد و روی لبه سینک قرار می دهد تا هر وقت که آماده بودم آن را پیدا کنم.” و این کاملاً عاشقانه است زیرا داشتن یک دهان تمیز به معنی این است که شما بسیار بوسیدنی هستید!

 

عاشقانه

 

۳- نوازش محبت آمیز صورت

کارین لازاروس کینزلن، یک متخصص روابط مشتری در نیوجرسی که در ششمین سالگرد ازدواجش قرار دارد، می گوید لمس دلسوزانه ی شوهرش به طور ویژه ای معنی دار است. کارین می گوید : “یکی از چیزهایی که جو بسیار انجام می دهد و من آن را به شدت عاشقانه یافته ام این است که شب ها هنگام خواب یا صبح که از خواب بیدار می شوم او با دستانش صورت مرا لمس می کند.” در حقیقت او قلب مرا لمس و روحم را آرام می کند. مارنی آمسلم، دکترا، روانشناس صاحب پروانه در نیویورک و کنتیکت، توضیح می دهد که حرکات کوچک عاشقانه برای یک رابطه سودمند هستند. برخی از به یاد ماندنی ترین چیزهایی که همسران می توانند برای هم انجام دهند همین حرکات با ملاحظه و شخصی سازی شده هستند که مراقبت یا عشق را به اشتراک می گذارند. در نتیجه، ایناقدامات می توانند زوجین را بهم وصل کرده و صمیمیت آن ها را تسهیل کنند.

 

عاشقانه

 

۴- هلو را به سمت یکدیگر جاری کنید !

برای آیلین راث، عشق همه چیز در مورد هلو است. او توضیح می دهد که یکی از طرفداران مشتاق هلو است و از همه چیز لذت می برد، از کیک هلوی خامه ای تا هلوی خام. شوهر او، از سوی دیگر، طرفدار میوه هلو نیست. او نه تنها تنفر شدیدی از مزه آن ها دارد و نمی تواند بوی پوست آن ها را در سطل زباله تحمل کند، بلکه حتی دوست ندارد به آن ها دست بزند. در فروشگاه مواد غذایی اگر من همراه او نباشم، از یک غریبه درخواست می کند تا هلو ها را در سبد خرید قرار دهد. و از صندوقدار می خواهد آن ها را از سبد بردارد. او حتی به من اجازه خواهد داد تا در رستوران پای هلوی خامه ای را مقابل او بخورم. حقیقت این است که او راهی را برای خریدن هلو پیدا خواهد کرد بدون اینکه به آن ها دست بزند – این عشق است!

 

عاشقانه

 

۵- یادداشت های عاشقانه

سیندی مک کینلی، نویسنده سه کتاب برای کودکان، یک لبخند، می گوید : “از تمام چیزهای خوبی که همسرم برای من انجام می دهد، یکی از کوچکترین اما معنی دار ترین آن ها، سورپرایز های پنهانی است که برای من مخفی می کند. من ممکن است درب یخچال را باز کنم و یادداشت چسبیده ای را روی کدو حلوایی پیدا کنم که می گوید، تو بهرین دوست من هستی. یا ممکن است موقع باز کردن در ویتامین ها، در قسمت زیرین در نوشته باشد، دوستت دارم.” او توضیح می دهد که این یک حرکت تقریباً بی دردسر است که او را برای مدتی طولانی با یک احساس خوب رها می کند. دکتر آمسلم می گوید : “تلاش برای انجام کاری غیر منتظره ممکن است فقط پادزهری برای روز آن ها باشد که حتی متوجه نیستند به آن نیاز دارند.”

  • 4,874 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی