اینستاگرام

 

یک سخنگو روز چهارشنبه گفت، اینستاگرام به زودی کاربران خود را قادر می سازد تا یک کپی از تمام محتوایی که روی بستر نرم افزار آپلود کرده اند، دانلود کنند. این افشاگر در میان نگرانی های جهانی درباره حریم خصوصی اطلاعات کاربران در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و مقدار داده های کاربر که شرکت ها نگه می دارند، قرار دارد.

در حالی که فیسبوک از سال ۲۰۱۰ به کاربران خود اجازه داده است که عکس ها، پیام ها، آگهی های کلیک شده و گزارشی از تمام فعالیت های خود را در پلتفرم شبکه های اجتماعی دانلود کنند، اینستاگرام چنین ویژگی ای ندارد.

سخنگوی Instagram از طریق ایمیل گفت : “ما در حال ساخت یک ابزار انتقال اطلاعات جدید هستیم.” او اضافه کرد، این ابزار کاربران را قادر به دانلود داده هایی از قبیل عکس ها، فیلم ها و پیام های آنها می کند.

نخستین گزارش روز چهارشنبه خبر داد، اگر این ابزار قبل از ۲۵ مه راه اندازی شود، به اینستاگرام کمک می کند تا قوانین حفظ حریم خصوصی اروپا را پیاده سازد.

اینستاگرام، که حدود ۸۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، نگفت این ابزار چه زمانی راه اندازی خواهد شد.

به طور جداگانه در روز چهارشنبه، در پی افشاگری های ماه گذشته که اطلاعات شخصی چندین میلیون کاربر فیسبوک توسط شرکت کمبریج آنالیتیکا، یک مشاور سیاسی، به اشتباه از پلتفرم برداشته شده بود؛ مدیر عامل شرکت فیسبوک مارک زوکربرگ درباره حریم خصوصی داده ها به سؤالات قانون گذاران ایالات متحده پاسخ داد.

  • 713 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی