احتیاجات غذایی و بیماری

احتیاجات غذایی حیوانات خانگی و بیماری های آنها

سگ ها از نظر بیولوژیکی با وزن بین ۴ تا ۸۰ کیلوگرم گونه متفاوتی هستند. وزن هنگام تولد نوزادان عادی بستگی به نوع نژاد آن ها دارد (۱۲۰-۵۵۰ گرم). ۲ هفته اول زندگی یک توله سگ صرف خوردن، جستجوی گرما، و خواب می شود.

منابع غذایی خارجی فراتر شیر سگ ماده به ندرت مورد نیاز است، مگر اینکه سگ ماده نتواند شیر کافی تولید کند یا توله سگ یتیم باشد. در این موارد، توله سگ باید تا زمان رشد کامل تحت مراقبت باشد. نرخ رشد توله سگ برای ۵ ماه اول سریع است. در این دوره، نوزادان به طور متوسط ۲ تا ۴ گرم /روز/ کیلوگرم از وزن بزرگسالان پیش بینی شده خود به دست آورند. نرخ رشد پس از ۶ ماه تقریباً مسطح می شود. و ممکن است رشد در نژادهای کوچک و متوسط تا سن ۸ تا ۱۲ ماه، و در نژادهای بزرگ و غول پیکر تا سن ۱۰ تا ۱۶ ماه کامل شود.

در مقایسه، به طور متوسط وزن بدن بالغ گربه های خانگی ۳.۲ کیلوگرم برای جنس نر و ۲.۸ کیلوگرم برای جنس ماده است. وزن هنگام تولد عادی بچه گربه ۹۰-۱۰۰ گرم است. نرخ رشد برای ۳ تا ۴ ماه اول به طور استثنایی سریع می باشد، و بچه گربه ها ۵۰ تا ۱۰۰ گرم در هفته به دست آورند. نرخ رشد پس از سن ۱۵۰ تا ۱۶۰ روز تقریباً مسطح می شود، و رشد معمولاً بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ روز تکمیل می شود.

سگ ها و گربه ها براساس مرحله زدگیشان به مراقبت های رژیم غذایی مخصوص نیاز دارند.

  • 989 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی