خال سیاه

 

یک تحلیل نشان می دهد بیش از دو سوم سرطان های کشنده پوست به عنوان ضایعات جدید رخ می دهند

برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنید، یک تحلیل جدید نشان می دهد خال سیاه گوشتی (مول) مؤثرترین محل برای توسعه ملانوم های پوستی نیست.

در حقیقت، یک بررسی از ۳۸ مطالعه پزشکی که قبلاً منتشر شده و بیش از ۲۰،۰۰۰ ملانوم را شامل می شود نشان داد که تنها ۲۹ درصد از سرطان های پوستی در بیماران مبتلا به خال سیاه گوشتی ایجاد می شود، در حالی که ۷۱ درصد به عنوان ضایعات جدید روی پوست ایجاد شده است.

سرپرست محققان دکتر ریکاردو پامپنا گفت : “بیماران و پزشکان باید این را بدانند که پوست بدون خال سیاه گوشتی در معرض خطر بیشتری نسبت به مول ها برای ایجاد ملانوم است.” او با واحد پوست و سرطان پوست در Arcispedale Santa Maria Nuova ، مؤسسه Istituto di Ricovero e Cura a Carattere Scientifico در رجیو امیلیا در ایتالیا همراه است.

پامپینا اضافه کرد، ملانوم هایی که خودشان بوجود می آیند نسبت به ملانوم های مرتبط با خال های سیاه گوشتی تمایل دارند که تهاجمی تر باشند. همین امر نشان می دهد که دو نوع بدخیمی ممکن است متفاوت باشد. صرفنظر از این، پامپینا تأیید کرد متخصصین پوست همیشه باید آزمایشات پوستی کامل انجام دهند و هر خال سیاه گوشتی را پیگیری کنند.

این گزارش در روز ۲۹ آگوست در مجله آکادمی پوست آمریکا منتشر شد. او گفت : “نه تنها خال های سیاه گوشتی، بلکه سطح کل بدن باید توسط بیماران و پزشکان پایش شود.”

دکتر ویکتوریا شارون، یک متخصص پوست در Northwell Health در منهست، نیویورک، با این مسأله موافق بود که از آن جا که اکثر ملانوم ها از خال های سیاه نشأت نمی گیرند، بیماران باید از هر خال سیاه گوشتی مراقبت کنند.

شارون گفت : “اگرچه مهم است که مول های موجود را بررسی کنیم، به همان اندازه مهم است که پوست خود را برای ضایعات مشکوک جدید بررسی کنید.”

 

خال سیاه

 

 

 

  • 1,184 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی